Iveco / Samochody nowe / Pojazdy drogowe / KLASA LEKKA (3,5 – 7,0 t) / Furgon Daily / Furgon Daily: łatwość prowadzenia i stabilność na drodze

Furgon Daily: łatwość prowadzenia i stabilność na drodze

​Najwytrzymalszy i najzwrotniejszy - furgon Daily

ZWROTNOŚĆ

Prowadzenie nowego furgonu Daily jest teraz jeszcze łatwiejsze i bardziej intuicyjne dla użytkowników posiadających prawo jazdy kat. B i przyzwyczajonych do samochodów osobowych.

Nowa konstrukcja, charakteryzująca się większymi rozstawami osi i mniejszym tylnym zwisem, optymalizuje stabilność i komfort prowadzenia furgonu Daily bez uszczerbku dla jej nadzwyczajnej zwrotności na ograniczonych przestrzeniach. Średnica skrętu pomiędzy krawężnikami (10,5 m) wysuwa furgon Daily na prowadzenie w swojej kategorii.

Nowe zawieszenie przednie QUAD-LEAF montowane w nowych furgonach Iveco poprawia zwrotność, komfort i reakcje dynamiczne, gwarantując maksymalną stabilność również w przypadku nagłych zmian kierunku jazdy z pełnym załadunkiem.

Montowane seryjnie we wszystkich modelach furgonów Daily do 3,5 t nowe zawieszenie opiera się na schemacie czworoboku z podwójnym ramieniem wahliwym i piórem resoru; zostało ono zaprojektowane zupełnie od nowa pod względem kątów optymalizujących zachowania kinetyczne. W celu zwiększenia sztywności i zmniejszenia łącznej masy od nowa zaprojektowano również pewne kluczowe podzespoły, takie jak poprzecznica integrująca wspornik silnika.

Nowy furgon Daily z zawieszeniem QUAD-LEAF zapewnia optymalną kontrolę pojazdu wraz z maksymalną wytrzymałością i wysokimi osiągami (maks. obciążenie standardowe 1900 kg).

Furgony  Daily o ładowności 3,5t wyposażone są seryjnie w zawieszenie QUAD-TOR, w którym zastosowano drążki skrętne zamiast piór resorów, a maksymalne obciążenie osi wynosi 2500 kg (2100 kg w przypadku wersji do 5 t). Zawieszenie QUAD-TOR jest dostępne na życzenie w całej gamie furgonów Daily przeznaczonych do intensywnej eksploatacji w wyjątkowo ciężkich warunkach.

W nowych furgonach Daily z kołami pojedynczymi zastosowano zawieszenie tylne o nowej geometrii, skalibrowanej ponownie w celu zminimalizowania nadsterowności, co pozwala zmniejszyć wysokość platformy załadunkowej (-55 mm) oraz tarę pojazdu (-8 kg). Wysokość platformy załadunkowej furgonu Daily obecnie jest najniższa pośród furgonów z napędem na koła tylne (również dzięki montowanemu seryjnie stopniowi tylnemu). Furgon Iveco na żądanie dostępny jest również z zawieszeniami pneumatycznymi zwiększającymi komfort jazdy i ułatwiającymi operacje związane z dostawą.

Nowy Furgon Daily

Katalog

Z NATURY MOCNY

NOWA KONSTRUKCJA

KOMFORT

OPŁACALNOŚĆ

PROJEKT

OSIĄGI

SIŁA

ZWROTNOŚĆ

WSZECHSTRONNOŚĆ

Zamknij