Zrównoważony rozwój i CNG

​Naturalne rozwiązanie korzystne dla środowiska

Firma IVECO rozwija ofertę pojazdów zasilanych alternatywnym paliwem. Jednym z nich jest NOWY EUROCARGO NATURAL POWER CNG NAPĘDZANY SPRĘŻONYM GAZEM ZIEMNYM.

IVECO jest jedynym producentem z kompleksową ofertą pojazdów zasilanych CNG przeznaczonych do przewozu towarów i osób oraz liderem w tym segmencie od 1995 roku. Firma sprzedała już w Europie 13 000 takich pojazdów. Lekkie, średnie i ciężkie pojazdy przystosowane do spalania tego paliwa charakteryzują się minimalnym oddziaływaniem na środowisko, a ich parametry pod tym względem są obecnie uznawane za wzorcowe.

CNG jest najbardziej przyjaznym dla środowiska komercyjnie dostępnym paliwem. 3500 stacji rozprowadzających CNG w Europie sprawia, że jest on także jedyną realną alternatywą dla oleju napędowego.

Spaliny z silników CNG IVECO charakteryzują się obniżoną zawartością tlenków azotu, brakiem związków ołowiu i węglowodorów aromatycznych oraz zawartością cząstek stałych niższą o 95% w porównaniu ze spalinami z silników Diesla. Takie parametry ekologiczne przewyższają nawet wymagania normy Euro VI, etapy B i C.

W całej Europie CNG jest również nieco tańszy od oleju napędowego, co pozwala klientom zaoszczędzić do 25% kosztów paliwa.

Nowy Eurocargo Natural Power jest dostępny w wersjach o dopuszczalnej masie całkowitej od 11 do 16 ton, z sześciocylindrowym silnikiem o zwiększonych osiągach pod względem momentu obrotowego i mocy (odpowiednio: 750 Nm i 204 KM), współpracującym z 9 biegową przekładnią manualną lub przekładnią automatyczną z przemiennikiem momentu obrotowego. Wyposażenie pojazdu oraz możliwości transportowe są identyczne jak w przypadku wersji wysokoprężnych. Zbiorniki gazu są zamontowane obok podłużnic podwozia, dlatego nie zmniejszają przestrzeni ładunkowej. Maksymalny zasięg pojazdu wynosi 400 kilometrów.

NOWY EUROCARGO NATURAL POWER SZCZEGÓLNIE DOBRZE SPRAWDZA SIĘ W DUŻYCH MIASTACH — dzięki niskim poziomom emisji może wjeżdżać do stref o ograniczonym ruchu, a bardziej cichy silnik (o 5 dB w porównaniu z dieslem) sprawia, że jest idealny do dostaw nocnych.

Eurocargo

Eurocargo

Zamknij