Iveco / Samochody nowe / Pojazdy drogowe / KLASA LEKKA (3,5 – 7,0 t) / Furgon Daily / Nowy Daily: profesjonalista w dziedzinie transportu.

Nowy Daily: profesjonalista w dziedzinie transportu.

Nowy Daily jest profesjonalistą w dziedzinie transportu. Jest unikalny w swoim segmencie pod względem rozwiązań technicznych i osiągów.

ROZWIĄZANIA KONSTRUKCYJNE

Rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w nowym Daily wyrażają jego wyjątkową osobowość również pod względem estetycznym.

Jest on unikalny w swoim segmencie, jeżeli chodzi o cechy techniczne i osiągi: jest wygodny jak samochód osobowy, a równocześnie dumnie demonstruje swoją tożsamość profesjonalisty w dziedzinie transportu.

80% elementów nadwozia zostało zaprojektowanych od nowa, zachowana została natomiast rama nośna z podwoziem, na którym opiera się wytrzymałość i trwałość nowego Daily

Część przednia nowego Daily powstała z połączenia różnych modułów: powierzchnia szyby przedniej z ciągłym obramowaniem  dociera do okienek bocznych i łączy się z linią  reflektorów/maskownicy na wysokości lusterek. Maska nowego Daily, wystająca pomiędzy dwoma modułami, charakteryzuje się zaokrąglonym kształtem: jej duże gabaryty ułatwiają dostęp do silnika. U dołu zderzak rozszerza się w kierunku wytrzymałych wnęk na koła i podkreśla doskonałą przyczepność do nawierzchni, którą cechuje się Nowy Daily.

Kształt nowego Daily jest ściśle powiązany z jego funkcją. Reflektory nowego Daily rozmieszczone są wysoko i są lekko cofnięte, co zapobiega ich uszkodzeniom w przypadku niewielkich kolizji. Pas biegnący wzdłuż boków chroni nadwozie nowego Daily i oddziela estetycznie dolną część (w której znajdują się podzespoły mechaniczne) od górnej (w której znajduje się kabina i przestrzeń załadunkowa). Większa przeszklona powierzchnia czyni kabinę jaśniejszą i poprawia widoczność pionową.

Nowy Daily posiada nowy styl, optymalizujący również aerodynamikę pojazdu, z Cx rzędu 0,316.

Nowy Daily: Nowe wnętrze

Nowy Dailyto również nowa ergonomiczna deska rozdzielcza z dużą ilością schowków łatwo dostępnych z fotela kierowcy (pięć schowków zamykanych, trzy gniazda DIN, trzy uchwyty na kubki oraz schowki dedykowane do przechowywania często używanych przedmiotów, takie jak telefon komórkowy i tablet).

Nowy Daily: Nowe osiągi

Nowy Dailyoferuje najlepsze osiągi w swojej kategorii. Napęd na koła tylne gwarantuje łatwiejsze ruszanie i przyspieszenie. Szeroki wybór silników i przełożeń umożliwia optymalizację zużycia paliwa w zależności od wykonywanych zadań. Maksymalna moc waha się od 106 do 205 KM (maksymalna moc pośród czterocylindrowych silników diesla), z momentem obrotowym osiągającym wartość 470 Nm w przypadku silnika o pojemności 3 litrów.

Nowy Daily jest unikalny również dlatego, że montowane są w nim silniki diesla wykorzystywane w przemyśle, zoptymalizowane pod kątem przewidzianych prac, będące w stanie osiągać bardzo wysokie przebiegi przy równoczesnym zachowaniu maksymalnej efektywności.

Silniki diesla nowego Daily są dostępne w wersji Euro 5+ z EGR oraz EuroVI Heavy Duty z SCR i EGR. Układ oczyszczania spalin charakteryzuje się kompaktowymi gabarytami i znajduje się na wysokości ramy, nie wpływając w żaden sposób na przestrzeń ładunkową. W wersjach Euro VI układ Common Rail nowej generacji umożliwia osiągnięcie ciśnienia wtrysku rzędu 2000 bar.

Nowy Daily: Nowe skrzynie biegów

Nowy Daily wyposażony jest w 6- biegowe skrzynie biegów, włącznie ze zautomatyzowaną skrzynią biegów AGile™ (której można używać zarówno w trybie automatycznym, jak i sekwencyjnym).

Nowy Furgon Daily

Katalog

Z NATURY MOCNY

NOWA KONSTRUKCJA

KOMFORT

OPŁACALNOŚĆ

PROJEKT

OSIĄGI

SIŁA

ZWROTNOŚĆ

WSZECHSTRONNOŚĆ

Zamknij