Iveco / Samochody nowe / Pojazdy drogowe / KLASA LEKKA (3,5 – 7,0 t) / Podwozie Daily / Nowy Iveco Daily: najlepsze osiągi spośród pojazdów użytkowych
Bookmark and Share

Nowy Iveco Daily: najlepsze osiągi spośród pojazdów użytkowych

Ultra-ekologiczna wersja napędzana metanem zapewnia najniższe zużycie paliwa w tej kategorii

OSIĄGI

Nowy Iveco Daily oferuje najlepsze osiągi w swojej kategorii. Napęd na koła tylne gwarantuje łatwiejsze ruszanie i przyspieszanie.

Szeroki wybór silników i przełożeń umożliwia optymalizację zużycia paliwa w zależności od wykonywanych zadań. Maksymalna moc waha się od 106 do 205 KM (maksymalna moc pośród czterocylindrowych silników diesla), z momentem obrotowym osiągającym wartość 470 Nm w przypadku silnika o pojemności 3 litrów.

Nowy Iveco Daily jest unikalny również dlatego, że montowane są w nim silniki diesla wykorzystywane w przemyśle, zoptymalizowane pod kątem przewidzianych prac, będące w stanie osiągać bardzo wysokie przebiegi przy równoczesnym zachowaniu maksymalnej efektywności.

Nowy Iveco Daily jest dostępny z napędem diesla w wersji Euro5+ z EGR i EuroVI Heavy Duty z SCR i EGR. Układ oczyszczania spalin charakteryzuje się kompaktowymi gabarytami i znajduje się na wysokości ramy, nie wpływając w żaden sposób na przestrzeń załadunku. W wersjach Euro VI układ Common Rail nowej generacji umożliwia osiągnięcie ciśnienia wtrysku rzędu 2000 bar.

Wszystkie skrzynie biegów nowego Iveco Daily6-biegowe, włącznie ze zautomatyzowaną skrzynią biegów AGile (której można używać zarówno w trybie automatycznym, jak i sekwencyjnym).

W nowym Iveco Daily wprowadzono ponadto kilka ważnych nowości, których celem jest zmniejszenie zużycia paliwa, takich jak EcoSwitch - tryb włączany przez kierowcę w celu modulowania momentu obrotowego, inteligentny układ chłodzenia EcoMac oraz alternator umożliwiający odzysk energii, które przyczyniają się do zmniejszenia zużycia paliwa o 5,5% w porównaniu z poprzednim modelem.

Nowy Iveco Daily poszerzył gamę silników o ultra-ekologiczną wersję napędzaną metanem NATURAL POWER o poj. 3,0 l i mocy 136 KM (350 Nm). Nowy silnik napędzany metanem charakteryzuje się najniższymi emisjami CO2 i najniższym zużyciem paliwa w swojej kategorii i bije na głowę inne pojazdy pod względem osiągów: podczas zasilania metanem przy takim samym maksymalnym momencie obrotowym, jak w przypadku wersji zasilanej olejem napędowym, pozwala uzyskać oszczędność przekraczającą 20%

Nowy Podwozie Daily

Katalog

Z NATURY MOCNY

NOWA KONSTRUKCJA

KOMFORT

OPŁACALNOŚĆ

PROJEKT

OSIĄGI

SIŁA

ZWROTNOŚĆ

WSZECHSTRONNOŚĆ

Zamknij