OCENA STYLU JAZDY

System przetwarza dane z silnika, pojazdu i GPS w zaawansowanym algorytmie (opracowanym przez IVECO) w celu oceny pracy kierowcy pod kątem oszczędzania paliwa.

Ocena oparta na szeregu wskaźników jest uporządkowana w trzypoziomowej strukturze, uwzględniającej stopień trudności zadania.

Iveco Stralis

Poszczególne wskaźniki są prezentowane użytkownikowi w czasie rzeczywistym, w postaci analogowych liczników z procentową wartością w środku. Im wyższa wartość, tym skuteczniej kierowca oszczędza paliwo.

Iveco Stralis

W czasie jazdy IVECONNECT wyświetla także wskazówki dotyczące sposobu obniżania zużycia paliwa (odnoszące się do operowania skrzynią biegów, pedałem hamulca i przyspieszenia oraz wykorzystywania siły bezwładności).

Na zakończenie każdej trasy kierowca może wyświetlić podsumowanie wszystkich wskaźników w postaci wartości procentowych i wykresów.

Oszczędna jazda pozwala zmniejszyć zużycie paliwa o 5% do 12%, czyli skuteczniej niż jakiekolwiek rozwiązanie techniczne.

Iveco Stralis

Unikatowy system OCENY STYLU JAZDY IVECO odgrywa decydującą rolę w obniżaniu zużycia paliwa, oddziałując na czynnik ludzki.

Zalety systemu OCENY STYLU JAZDY można wykorzystać w pełni w połączeniu z usługami zarządzania parkiem pojazdów. W takiej konfiguracji dyspozytorzy mogą oceniać wyniki poszczególnych kierowców oraz potrzeby w zakresie ich szkolenia.