Niezawodność: nowatorskie skrzynie biegów

Niezawodne i wydajne skrzynie biegów

Skrzynie biegów, jakie są montowane w Nowym Trakkerze, to jednostki 16-biegowe ZF.
Są to podzespoły doskonale dopasowane do filozofii pojazdu, przez co charakteryzują się wysokimi parametrami niezawodności, zapewniają niskie koszty serwisowania, jak również mają podwyższone parametry wydajnościowe. Są to skrzynie o prostej obsłudze, gwarantujące łatwość prowadzenia dzięki układowi podwójnego H.

Mechaniczna 16-stopniowa skrzynia biegów jest wyposażona w system wspomagania „servoshift”, który poprawia wygodę prowadzenia dzięki szybszej i bardziej precyzyjnej zmianie biegów. Układ pneumatycznego wspomagania zmniejsza wysiłek, jaki kierowca musi włożyć w zmianę biegów o blisko 50%, zaś odległości między przełożeniami zostały zmniejszone o 40%.
Eurotronic to komfort i niezawodność

Nowy Trakker, oprócz konwencjonalnej, manualnej skrzyni biegów, jest również dostępny w wersji wyposażonej w doskonałą technologicznie, zautomatyzowaną skrzynię biegów EuroTronic. W przypadku skrzyni zautomatyzowanej dźwignia zmiany biegów znajduje się w kierownicy.

Zalety takiego rozwiązania są bardzo istotne: ciężar w porównaniu ze skrzynią manualną zmniejsza się o 60 kg, mniejsze stają się wymiary zewnętrzne, a liczba połączeń pneumatycznych i elektrycznych jest mniejsza.
Eliminacja synchronizatorów powoduje, że przełączanie biegów jest szybsze i pewniejsze — system zapobiega nieprawidłowemu doborowi  przełożeń.

Skrzynia biegów EuroTronic może pracować w trybie całkowicie automatycznym lub pół-automatycznym. Automatyczne przełączanie biegów jest wyliczane na podstawie takich parametrów, jak ciężar ładunku, warunki drogowe oraz styl jazdy kierowcy, dzięki czemu następuje optymalizacja przyspieszenia, ekonomiki zużycia paliwa oraz poprawia się komfort jazdy.

Podczas jazdy w trudnych warunkach, jak poruszanie się w terenie, można wybrać tryb off-road, który załącza się za pomocą przycisku umieszczonego na desce rozdzielczej. Uruchomienie tego trybu zwiększa moment obrotowy na kołach.

NOWY TRAKKER SPOT

Zamknij