Efektywność w zastosowaniach komunalnych

Iveco, jako lider w produkcji pojazdów użytkowych, posiada w swojej ofercie podwozia skierowane dla firm zajmujących się usługami utrzymania porządku. Jesteśmy w stanie sprostać coraz większym wymaganiom stawianym podwoziom przez producentów urządzeń komunalnych. Począwszy od podwozi Daily o DMC do 7 ton pozwalającymi na zabudowę urządzeniami hakowymi przeznaczonymi do przewozu kontenerów KP4 ale również małymi śmieciarkami zarówno w systemie wymiennym jak również z zabudową stałą. Kolejnym modelem z szerokimi możliwościami zastosowania to podwozia Eurocargo od DMC 12-18 ton. Zakres ten pozwala na zabudowę podwozi zarówno urządzeniami hakowymi, bramowymi, śmieciarkami jak również całą paletą zabudów służących do oczyszczania kanalizacji. Podwozia Stralis szczególnie w układzie 6x4 z tylną skrętną osią świetnie sprawdzają się pod zabudowami dużych śmieciarek do 23m 3 . Szczególną uwagę chcielibyśmy zwrócić na pojazdy napędzane CNG. Zasilanie tym paliwem stanowi alternatywę szczególnie kosztową dla tradycyjnego systemu zasilania. Iveco jest obecnie w stanie dostarczyć każdy z wymienionych modeli z systemem zasilania CNG. Doświadczenia firm obecnie eksploatujących tego typu pojazdy wskazują na oszczędności dochodzące do 40% kosztów związanych z wydatkami na paliwo, co w dobie rosnących cen paliw tradycyjnych stanowi ważny argument w procesie podejmowania decyzji dotyczącej zakupu nowych pojazdów.

Przykładowe zbudowy IVECO Daily

 • Śmieciarka małogabarytowa o pojemności 4-8m 3 przeznaczona jest do zbiórki odpadów komunalnych. Niewielkie  gabaryty umożliwiają odbiór odpadów w małych miejscowościach, ciasnej zabudowie miejskiej oraz na terenie osiedli domków jednorodzinnych. Śmieciarki tego typu mogą pracować w systemie satelitarnym, tzn. dokonywać kilkukrotnego zrzutu odpadów do śmieciarki większej, która transportuje śmieci wprost na wysypisko.
 • Śmieciarki do bioodpadów. Doskonale nadaje się do odbioru odpadów cateringowych z restauracji, stołówek szkolnych, szpitalnych itp. Ze względu na niewielkie rozmiary może pracować w ciasnej zabudowie miejskiej, wąskich uliczkach i na deptakach. Zabudowa wykonana ze stali nierdzewnej lub aluminium zapewnia trwałość i niezawodność śmieciarki.  Doskonale nadaje się do odbioru odpadów cateringowych z restauracji, stołówek szkolnych, szpitalnych itp. Ze względu na niewielkie rozmiary może pracować w ciasnej zabudowie miejskiej, wąskich uliczkach i na deptakach. Zabudowa wykonana ze stali nierdzewnej lub aluminium zapewnia trwałość i niezawodność śmieciarki. 
 • Urządzenia hakowe. Możliwość montażu urządzeń hakowych przystosowanych do transportu kontenerów KP4.  Możliwość montażu urządzeń hakowych przystosowanych do transportu kontenerów KP4. 

Przykładowe zabudowy IVECO Eurocargo

 • Urządzenia hakowe. Podwozia spełniają warunki montażu urządzeń hakowych służących do transportu kontenerów typu KP7 i KP10. Odpowiedni rozstaw osi pozwala na montaż żurawi, przystosowanych do opróżniania pojemników do selektywnej zbiórki odpadów z pojemników typu IGLOO, DZWON lub o podobnej konstrukcji.
 • Urządzenia bramowe przystosowane do transportu kontenerów typ KP7.
 • Beczka asenizacyjna. Przeznaczone do transportu i zbierania nieczystości płynnych. Mogą być wykorzystywane również do innych celów, gdzie wymagane jest podciśnieniowe opróżnianie zbiorników z nieczystości płynnych.
 • Pojazdy czyszczenia kanalizacji. Pojazdy przeznaczone do mycia i udrażniania instalacji kanalizacyjnej. Pojemność zbiorników od 2500 do 6500 m 3.
 • Śmieciarki 9- 12 m 3. Główne przeznaczenie do usuwania wszystkich odpadów na obszarach miejskich i wiejskich, o utrudnionych warunkach drogowych i komunikacyjnych. Główna zaleta to mała masa, duża zwrotność, zwarta zabudowa.
 • Samochody letniego i zimowego utrzymania dróg takie jak zamiatarki, piaskarko-solarki, polewaczki.

Przykładowe zabudowy IVECO Stralis

 • Zestawy do selektywnej zbiórki odpadów składa się z urządzenia hakowego służącego do transportu kontenerów typu DIN 30722 oraz żurawia przystosowanego do opróżniania pojemników do selektywnej zbiórki odpadów typu IGLOO, DZWON lub o podobnej konstrukcji.
 • Śmieciarki o pojemności skrzyni 18- 22 m 3. Przeznaczone do zbierania wszystkich frakcji odpadów. Zaletą jest duża ładowność.
 • Cysterny SCK to pojazdy wielofunkcyjne przeznaczone do mycia i udrażniania woda pod wysokim ciśnieniem kanałów z możliwością jednoczesnego odsysania nieczystości do zbiornika osadu.

Zamknij