Iveco / O firmie / Historia firmy

Zapisz do Newslettera

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w naszej ofercie i najważnieszych wydarzeniach - zapisz się do naszego Newslettera

Bookmark and Share

Z europy w świat

Iveco prowadzi działalność międzynarodową począwszy od założenia firmy W 1975 r. pięć spółek z tradycjami w trzech różnych krajach europejskich (Włochy, Francja i Niemcy) zadecydowały o połączeniu swoich umiejętności, by utworzyć nową spółkę.
Dzięki przejęciom, aliansom i międzynarodowym spółkom typu joint venture, Iveco zbudowało swoją pozycję wśród światowych liderów na scenie transportu drogowego.
Dzisiaj ma zakłady produkcyjne w Europie, Chinach, Indiach, Rosji, Turcji, Australii, Argentynie, Brazylii i Afryce Południowej, i jest obecne w ponad 160 krajach.
Iveco oferuje produkty spełniające wszystkie potrzeby profesjonalnego transportu. Gama jego produktów należy do najszerszych, a w 2007 r. zostało całkowicie zreorganizowane.
Iveco zawsze było liderem w obszarze innowacji zarówno jeśli chodzi o silniki (jako pierwsza spółka na rynku wprowadziła wersję turbo w gamie silników diesla, silniki z Common Rail oraz pojazdy samochodowe typu Euro V), jak i pojazdy samochodowe (spółka wygrała tytuł Samochodu Ciężarowego Roku w 1992, 1993 i 2003 r., oraz Furgonu Roku w 2000 r.)

historia iveco