Bookmark and Share

Eurocargo 4x4: wersja terenowa

Wyposażenie do jazdy terenowej

Nowy Eurocargo w wersji 4x4 jest wyposażony w stały napęd na wszystkie koła. Dopuszczalna masa całkowita pojazdu wynosi od 11,5 do 15 ton przy rozstawie osi od 3240 do 4150 mm.

Nowy Eurocargo 4x4 z kabiną dzienną lub kabiną sypialną ze standardowym dachem ma zaczep holowniczy z przodu (standardowo) oraz specjalne zabezpieczenia do jazdy terenowej: stalowe zderzaki, siatki na reflektorach, osłonę chłodnicy i dwa uchylne stopnie. W tej wersji modelu zastosowano zawieszenie paraboliczne lub na półeliptycznych resorach piórowych oraz na osi tylnej koła pojedyncze lub bliźniacze.

Silniki Tector 7 są dostępne w odmianach o mocy 220, 250 i 280 KM, z 6 biegowymi manualnymi skrzyniami biegów. Przystawka odbioru mocy (PTO) może być połączona ze skrzynią biegów.

Nowy Eurocargo 4x4 jest również oferowany z przekładnią automatyczną.

Nowy Eurocargo 4x4 jest wyposażony w osie napędzane z podwójną redukcją. 2-biegowa skrzynia rozdzielcza/reduktor napędza przedni i tylny most poprzez wzdłużny mechanizm różnicowy. W trzech mechanizmach różnicowych zastosowano blokady załączane przez kierowcę (wyposażenie standardowe), które umożliwiają jazdę nawet po podłożu o słabej przyczepności. Układ elektryczno-pneumatyczny automatycznie wyłącza blokady po przekroczeniu prędkości 25 km/h.

Imponujący kąt skrętu kół (od 40 do 48 stopni w zależności od zastosowanego ogumienia) zapewnia zwrotność nawet na placu budowy w terenie miejskim.

Eurocargo

Eurocargo

Zamknij