Nowy Eurocargo: efektywność i osiągi

​Zużycie oleju napędowego obniżone nawet o 8%

NOWY EUROCARGO: KOLEJNY KROK KU POPRAWIE EFEKTYWNOŚCI. Silniki Tector 5 i 7 najnowszej generacji są smarowane olejem o niskiej lepkości, co ogranicza tarcie, zwiększa efektywność i wydłuża okresy międzyserwisowe.

W całej gamie silników wprowadzono także inne specjalne rozwiązania. Szczególnie w dystrybucji, gdzie efektywność zależy od zużycia paliwa i kosztów serwisu, ujawniają się zalety takich rozwiązań jak:

- elektronicznie sterowane sprzęgło DWUBIEGOWEGO WENTYLATORA ELEKTROMAGNETYCZNEGO, które załącza się lub rozłącza w zależności od zapotrzebowania na chłodzenie;

- funkcja ECOROLL w 12 biegowej przekładni zautomatyzowanej, wykorzystująca bezwładności pojazdu i automatycznie przełączająca przekładnię w położenie neutralne w celu obniżenia zużycia paliwa w różnych sytuacjach (np. w czasie zjazdu ze wzniesienia);

- przycisk ECOSWITCH (dostępny ze wszystkimi przekładniami zautomatyzowanymi), włączający algorytm zmiany biegów zapewniający maksymalną efektywność. Przycisk EcoSwitch aktywuje także drugi ogranicznik prędkości, wyłącza funkcję szybkiej redukcji (kick-down) oraz pozwala tylko na automatyczną zmianę biegów).

Dzięki tym nowym rozwiązaniom (oraz zastosowaniu oleju o niskiej lepkości w tylnym moście) nowy Eurocargo zużywa nawet o 8% mniej oleju napędowego w dystrybucji miejskiej i krajowej.

Eurocargo

Eurocargo

Zamknij