Każde perfekcyjnie zrealizowane zadanie przewozowe wymaga komfortu

Wnętrze nowego furgonu Daily ma podwyższony komfort, nowe funkcje regulacji foteli (możliwość regulacji wzdłużnej oraz kąta nachylenia fotela) i regulacji kierownicy (możliwość regulacji o 45 mm w pionie). Ergonomiczne fotele i wygodnie rozmieszczone układy sterowania minimalizują zmęczenie kierowcy i ułatwiają koncentrację kierowcy w czasie jazdy. Jakość pracy w kabinie nowego furgonu Daily jest również wyższa dzięki zwróceniu drobiazgowej uwagi na jej wygłuszenie. Wsiadanie i wysiadanie z kabiny jest szybkie i łatwe dzięki szeroko otwierającym się drzwiom i antypoślizgowym stopniom. Dźwignia zmiany biegów jest łatwiejsza w obsłudze a jej nowe położenie jeszcze bardziej ułatwia przemieszczanie się z jednej strony kabiny na drugą. W kabinie znajdują się cztery schowki DIN, które pozwalają kierowcy zawsze mieć pod ręką wszystkie narzędzia niezbędne do pracy. Ponadto pod dwumiejscowym siedzeniem dla pasażerów można umieścić schowek o pojemności około 6 litrów. Pozostałe elementy wyposażenia kabiny to chowany stolik zamontowany w oparciu fotela, który można w prosty sposób rozłożyć i schowek na netbooka. Nowy Daily Natural Power daje pełny komfort samochodu osobowego. Geometria przedniego zawieszenia została zaprojektowania z myślą o zmniejszeniu promienia skrętu i wyjątkowej manewrowalności w ciasnym miejscach (promień skrętu wynosi zaledwie 11,5 metra). W przypadku gwałtownego skrętu, nowy Daily Natural Power reaguje bezpiecznie i dynamicznie, nawet przy pełnym załadunku, uruchamiając system ESP najnowszej generacji.

Nabywca nowego furgonu Daily ma do wyboru pełną gamę rozwiązań  z zakresu informacji i rozrywki. System Blue & Me™, zainstalowany w ponad 1 500 000 pojazdów, jest obecnie najpopularniejszym systemem dostarczającym informacji i rozrywki na świecie. System opracowany wspólnie z firmą Microsoft™ pozwala dzwonić, odbierać wiadomości tekstowe, zarządzać książką telefoniczną w telefonie komórkowym przy pomocy łącza Bluetooth® oraz odtwarzać muzykę zapisaną w plikach MP3 przy użyciu odtwarzacza Mediaplayer oraz portu USB.

Prowadzenie nowego furgonu Daily jest ułatwione dzięki szerokim kątom skrętu umożliwionym przez geometrię przedniego zawieszenia, aby kierowca mógł łatwo manewrować w ciasnych miejscach.