Bezpieczeństwo

System sterowania najnowszej generacji przeznaczony do jazdy w terenie

Nowy Trakker jest wyposażony w następujące zaawansowane systemy bezpieczeństwa:

  • ABS;
  • EBL;
  • ASR jako opcja.

Wybranie trybu terenowego "off-road mode" umożliwia odłączenie funkcji ABS (przy maks. prędkości do 15 km/godz) i wykorzystanie hamowania jednocześnie wszystkimi kołami, co jest szczególnie skuteczne w jeździe po trudnym terenie, gdzie przyczepność jest najważniejsza. Gdy prędkość przekroczy 15 km/godz, ABS włącza się automatycznie.

ABS

ABS (Anti-lock Braking System) zapobiega zablokowaniu kół przez hamulce w czasie hamowania, niezależnie od rodzaju i stanu nawierzchni drogi.
Otrzymywane przez czujniki ABS, zamontowane na kołach, sygnały z kół dostarczają do systemu precyzyjne informacje na temat zachowania i reakcji każdego koła w czasie hamowania. Dlatego ABS jest w stanie zmniejszyć siłę hamowania bezpośrednio przed zablokowaniem się jednego lub więcej kół. Gdy warunki drogowe pozwalają na bardziej zdecydowane hamowanie, ABS ponownie zwiększa siłę hamowania maksymalnie do granicy przyczepności.

EBL

Nowy Trakker jest wyposażony w system EBL (Electronic Brake Force Limitation), który optymalizuje siłę hamowania stosownie do danego obciążenia.
Sygnały otrzymywane z czujników ABS dostarczają koniecznych informacji o zachowaniu i reakcji poszczególnych kół w czasie procesu hamowania.
Dzięki temu możliwe jest obliczenie faktycznego rozłożenia obciążeń pomiędzy osią przednią i tylną i dostosowanie ciśnienia hamowania dla każdej z osi w czasie rzeczywistym w oparciu o faktyczne parametry w danym momencie.

ASR

System ASR (Anti-Slip Regulation) wykorzystuje ten sam rodzaj sygnałów, z których korzysta ABS, w celu zniwelowania poślizgu kół napędzanych, poprawiając trakcję w czasie przyspieszania.
Elektroniczny moduł sterujący ASR:

  • optymalizuje stabilność pojazdu;
  • zapobiega poślizgowi kół napędowych przez cały czas jazdy;
  • zmniejsza zużycie opon.

ASR zapewnia kołom osi napędowej najlepszą możliwą trakcję na wszystkich rodzajach nawierzchni (np. stromych i śliskich) dróg.

NOWY TRAKKER SPOT

Zamknij