Nowy Eurocargo chroni kierowcę i ładunek

​Eurocargo — wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa

NOWY EUROCARGO CHRONI KIEROWCĘ I ŁADUNEK. Bezpieczeństwo bierne zostało zagwarantowane nie tylko solidnością konstrukcji, ale także zupełnie nowym elementem wyposażenia, jakim jest poduszka powietrzna w kierownicy. Dzięki nowym urządzeniom elektronicznym (w wyposażeniu standardowym), stanowiącym część systemu wspomagania kierowcy, poprawiło się również bezpieczeństwo aktywne.

SYSTEM OSTRZEGANIA PRZED NIEZAMIERZONYM OPUSZCZENIEM PASA RUCHU (LDWS) alarmuje kierowcę w przypadku wykrycia takiej sytuacji. Dzięki kamerze zamontowanej na szybie przedniej system rozpoznaje oznakowanie poziome na jezdni i uruchamia sygnał dźwiękowy, jeżeli pojazd zmienia pas ruchu, a kierowca nie włączył kierunkowskazu.

Oprócz elektronicznego systemu stabilizacji pojazdu (EVSC) do zapobiegania wypadkom wynikającym z nieuwagi kierowcy wykorzystywany jest także ZAAWANSOWANY SYSTEM HAMOWANIA AWARYJNEGO (AEBS). System ten mierzy odległość od pojazdu poprzedzającego, oblicza czas do możliwej kolizji i po dwukrotnym ostrzeżeniu uruchamia hamulce. W przypadku poruszającej się przeszkody system interweniuje automatycznie, zmniejszając prędkość do 32 km/h, aby nie dopuścić do zderzenia. W przypadku nieruchomej przeszkody system może zapobiec uderzeniu lub zmniejszyć jego skutki poprzez ograniczenie prędkości do 10 km/h. Ostrzeżenie: AEBS nie gwarantuje uniknięcia kolizji i nie eliminuje ryzyka związanego z jazdą bez zachowania odpowiedniej ostrożności i uwagi.

DZIĘKI TYM NOWYM SYSTEMOM NOWY EUROCARGO SPEŁNIA WYMAGA NIA NOWYCH PRZEPISÓW WCHODZĄCYCH W ŻYCIE W LISTOPADZIE 2015 R. (rozporządzenie Komisji (UE) nr 347/2012).

To jednak nie wszystkie rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo. TEMPOMAT ADAPTACYJNY (ACC) reguluje prędkość, utrzymując odległość od pojazdu poprzedzającego. W tym celu korzysta on z tego samego radaru, co AEBS (o zasięgu 120 metrów), i interweniuje automatycznie: najpierw przez zmniejszenie momentu obrotowego, następnie przez uruchomienie hamulca silnikowego i wreszcie przez uruchomienie hamulca roboczego.

W celu poprawy bezpieczeństwa jazdy i widoczności samochód wyposażono standardowo w ŚWIATŁA DO JAZDY DZIENNEJ LED Na żądanie dostępne są również reflektory ksenonowe. PRZYCISKI NA KIEROWNICY do sterowania systemem audio i urządzeniami podłączonymi przez Bluetooth™ sprzyjają bezpiecznemu prowadzeniu samochodu i pozwalają kierowcy w pełni skoncentrować się na obserwacji drogi.

Eurocargo

Eurocargo

Zamknij